es.string' ); ?>
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /includes/framework.php:195) in /libraries/joomla/session/session.php on line 412

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /includes/framework.php:195) in /libraries/joomla/session/session.php on line 412

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/framework.php:195) in /libraries/joomla/session/session.php on line 415
Nowości techniczne
Strona startowa Wiadomości Wiadomości o tematyce technicznej

Nowości techniczne

Nowe Ursusy

Jeszcze w tym roku w Lublinie przy ulicy Mełgiewskiej ma zjechać z taśmy 50 sztuk nowych modeli ciągnika. Przy produkcji i montażu nowych ciągników ma być zatrudniono dodatkowo 100 osób. Na chwilę obecną są dostępne cztery modele ciągników o mocy 50, 92.5, 110, 141 KM.Ciągniki ursus mają mieć zastosowanie w rolnictwie, drogownictwie, sadownictwie czy służbach komunalnych.Oprócz ciągników rolniczych Ursus do swojej gamy dodał maszyny rolnicze takie jak: prasa rolująca, rozrzutnik obornika, przyczepy oraz ładowacze czołowe.

 

 

Główną strategią spółki Pol-mot Holding S.A będzie odbudowa wizerunku Ursusa przywrócenie go do świetnośći jaką była firma przed ubiegłymi latami, i która zmechanizowała polskie rolnictwo.Za najważniejszy cel jaki stawia sobie spółka jest rónierz odbudowa marki, wprowadzenie nowych modeli, a w późniejszym czasie konkurencja z innymi dużymi wiodącymi markami ciągników na polskim i europejskim rynku.

 - Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami będziemy robili wszystko, aby marka Ursus odzyskała swój dawny blask i na nowo stała się synonimem jakości i siły polskiego przedsiębiorstwa – powiedział Andrzej Zarajczyk, dyrektor generalny Pol-Mot Holding S.A. – Będziemy robili wszystko, aby odbudować potęgę i pokazać siłę polskiej marki.

 

 

Zmieniony (Piątek, 18 Listopad 2011 16:40)

 

Pol-Mot H

Firma Pol-Mot Farmfama wypuściła na rynek nową serie ciągników,oznaczonych nazwą 8014 H, 9014 H. 10014 H. Następujące modele ciągnika mają się charakteryzować niskim zużyciem paliwa dzięki silnikom Perkinsa z turbodoładowaniem,oraz niezawodnością w kwestii napędu firmy Valtra z seri ciągników A i szkrzyni biegów w która został wyposażony ciągnik.W ofercie będą dostępne trzy rodzaje ciągników o mocy 82 , 92.5 , i 102 KM.Standardowo ciągniki Pol-Mot Farfama mają być wyposażone w klimatyzacje , komplet obciążników ,dolny i górny zaczep transportowy, cztery szybko-złącza, oraz napęd na cztery koła. Pierwsze modele mają być zaprezentowane na najbliższych targach w KIelcach które odbędą się w 12-14 Marzec 2010 r. Więcej informacji na temat nowych modeli Pol-Mot' a można uzyskać u dilerów.

A o to kilka przed premierowych zdjęć nowego modelu Pol-Mot Farfama 10014 H

Z góry przepraszamy za słabą jakość zdjęć

 

 
 
 
 
 

 


tractoor.pl

 

Zmieniony (Środa, 07 Kwiecień 2010 11:23)

 

Nowy ścierniskowiec Lemken Kristall

Kristall, to nazwa nowego kultywatora, którego Lemken przedstawił podczas targów Agritechnika 2009. Kristall to połączenie grubera dwu-belkowego z korzyściami jakie niesie stosowanie gruberów 3 lub 4 belkowych. Mniejsza ilość noży z bardziej efektywnymi przerwami, sprawia iż narzędzie staje się lżejsze a co za tym idzie może być obsługiwane przez ciągnik o mniejszej mocy. 
Nowy wynaleziony przez Lemkena patent tnie ściernisko tuż przy powierzchni ziemi, co daje doskonałe efekty. Na końcu „ skrzydła” kultywatora znajduje się zakrzywiony przewodnik płytowy, który zapewnia intensywne mieszanie.

 

 

Na pierwszej belce przewodnik płytowy umieszczony jest na zewnątrz „ skrzydeł” . Jeśli chodzi o drugą belkę to przewodnik płytowy umieszczony jest odrobinę w głąb. Takie rozwiązanie gwarantuje optymalne rozwiązanie, co zostało sprawdzone przez specjalistów zajmujących się tego typu testami.
Specjalny kształt, design, ułożenie narzędzi na wszystkich 7 nożach, nie pozwala na osiągniecie porównywalnych wyników mieszania słomy z ziemią, jak w przypadku kultywatorów o więcej niż dwóch belkach i większej ilości noży. Jest to prawda przy pracy do ok. 15 cm. Powyżej tej wielkości zdecydowaną przewagę ma Kristall, w którym słoma i ziemia są intensywnie mieszane, nawet przy maksymalnej szerokości roboczej.
Kultywator Kristall z podwójną belką jest znacznie krótszy i lżejszy niż kultywatory wielo-belkowe. Jest to dużą zaletą w redukcji udźwigu, ponieważ mniejszy traktor może pracować z większa szerokością roboczą. Ciągnik z 100 KM jest wystarczający aby pracować z szerokością roboczą 3m. W tej nowej generacji kultywatorów, Lemken zastosował stopniowanie belek i wklęsłych dysków, dzięki czemu ziemia wylatuje w całości tyłem, co zapewnia całkowitą swobodną pracę, bez zatorów.
Kolejną zaletą nowego Kristala jest system szybkich zmian narzędzi, jako standard. Obydwa noże jak i przewodnik płytowy mogą być szybko zmienione bez dodatkowych przyrządów, umożliwiając łatwe dostosowanie kultywatora do specyficznych warunków, rodzaju ziemi.
Nowa generacja kultywatorów jest wysoce oszczędna. Zoptymalizowana liczba narzędzi, belek, noży, ogranicza koszty wymiany elementów roboczych, zmniejsza czas pracy.
Narzędzie będzie do obejrzenia na lutowej Polagrze.

 

technikarolnicza.pl

Zmieniony (Środa, 07 Kwiecień 2010 11:23)

 

Sulky DPX28

Sulky prezentuje najnowszy rozsiewacz DPX28 z przeznaczeniem w przeważającej mierze dla średnich gospodarstw.  Firma zaleca aby podczas rozsiewu dodać do zbiornika granulowany mocznik.
Szerokość rozsiewu to przedział od 12 do 28 metrów.
DPX28 jest bardzo prosty w obsłudze. Zmiana szerokości siewu nie stanowi najmniejszego problemu dla operatora. Dzięki przesuwnej głowicy rozdzielającej nasiona, operator nie musi dostosować położenia dysków oraz ostrzy. Do tego zadania służy opatentowany przez Sulky regulator.
Standardowy zbiornik to 1500 litrów z możliwością powiększenia do 2100 litrów. Dodatkową zaletą jest fakt, iż przy ustawieniu szerokości ładowania 2,4 metra, istnieje dużo wolnego miejsca na opróżnianie dwóch worków na raz. 
Urządzenie jest niezawodne , bezpieczne, ze światłami drogowymi w standardzie, oraz idealnie dostosowanym panelem sterowania znajdującym się w kabinie ciągnika. 

 

 

Mądre rozwiązanie
Wersja DPB posiada elektroniczny panel kontroli szybkości rozsiewu w stosunku do prędkości jazdy do przodu ( VISION-X ). Ochrona antykorozyjna składa się z masywnych 13 części, co oznacza nikłe szanse na pojawienie się rdzy, tak długo jak długo maszyna pozostaje czysta.

 

technikarolnicza.pl

Zmieniony (Środa, 07 Kwiecień 2010 11:23)

 

Pichon i nowy rozrzutnik

Francuska firma Pichon posiada w ofercie całą gamę rozrzutników, skonstruowanych wspólnie z firmą Dangreville. Te dwie firmy postanowiły połączyć swoje siły i przedstawiły nowy w pełni galwaniczny, solidny i dokładnie nawożący rozrzutnik
Dzięki procesowi galwanizacji, stal jest ciągle chroniona i nie wymaga dużego nakładu pracy podczas konserwacji.

 


 

Do współpracy tych firmy doszło w sposób naturalny. Obydwie firmy kreują podobną politykę, opartą na jakości i wszechstronności swoich maszyn. Dzięki wsparciu firmy produkującej podzespoły do rozsiewaczy, oraz przy wykorzystaniu bazy doświadczeń i rozwiązań technicznych, Pichon pragnie przedstawić nową, wysokiej jakości maszynę dla wyspecjalizowanych rolników , mających przykładowe produkcje, takie jak: hodowla świń, bydła, drobiu. Rozrzutnik Pichon, także świetnie nadaje się dla firm prowadzących usługi.
Dealerzy Pichon posiadają ofertę rozrzutnika dla płynnych i stałych nawozów. 
Pierwszy model z serii został przedstawiony podczas targów Agritechnika 2009 w Niemczech. Był to rozrzutnik całkowicie galwaniczny z dwoma pionowymi rotorami. Pełna oferta rozrzutników ujrzy światło dzienne już niebawem, zaraz po pierwszym jednoosiowym egzemplarzu. Pozostałe modele będą wyprodukowane w 2010 roku we Francji, w fabryce umiejscowionej w Gipavas, następnie trafią na polski rynek.

 

technikarolnicza.pl

Zmieniony (Środa, 07 Kwiecień 2010 11:24)

 

Ciągnik roku 2010

Nowy ciągnik T7070 Auto Command™ firmy New Holland zdobył prestiżowy tytuł Ciągnika Roku 2010® na wystawie Agritechnica, najważniejszej europejskiej prezentacji maszyn i sprzętu rolniczego, odbywającej się w Hanowerze. Nowy ciągnik, ze swoją przekładnią bezstopniową, został również uhonorowany tytułem „Złotego Ciągnika za Rozwiązania Konstrukcyjne”, przyznawanym za doskonałość konstrukcyjną skierowaną na łatwość obsługi i komfort operatora.
Te nadzwyczajne nagrody dla T7070 Auto Command™ są uzupełnieniem tytułów Ciągnika Roku® i Złotego Ciągnika za Rozwiązania Konstrukcyjne za rok 2008, przyznanych maszynie T7060 Power Command™ na wystawie Agritechnica 2007, czyniąc serię T7000 najbardziej utytułowaną w 13-letniej historii tych wyróżnień i najlepszym wyborem dla każdego klienta.
Nagroda Ciągnik Roku®, przyznawana przez jury złożone z 20 dziennikarzy najważniejszych czasopism rolniczych w Europie, honoruje modele do pracy na otwartych przestrzeniach, łączące w sobie nowinki techniczne, produktywność, komfort, ekonomiczność i łatwość obsługi — wszystko, co niezbędne dla ciągnika w nowoczesnym gospodarstwie rolnym.

 

 
 

 

Zbudowana w zakładzie New Holland w Basildon, w Wielkiej Brytanii, piątka modeli rodziny T7000 Auto Command™ jest napędzana nowymi silnikami NEF o mocach od 167 do 225 KM, zaprojektowanymi w całości przez Fiat Powertrain Technologies w Turynie, we Włoszech, które mogą być zasilane w 100% paliwem ekologicznym Biodiesel. Nową generację przekładni bezstopniowych Auto Command udoskonalano w Centrum Badań i Rozwoju New Holland w Modenie, we Włoszech oraz w Antwerpii, w zakładzie produkcyjnym w Belgii.

 

 

 

Centrum stylistyki Fiat Style Centre w Turynie, we Włoszech, odegrało kluczową rolę w zapewnieniu ergonomiczności rozwiązania i projekcie wzorniczym nowej konsoli podłokietnika SideWinder™ II, które pozwoliły modelowi T7070 Auto Command™ zdobyć tytuł „Złotego Ciągnika za Rozwiązania Konstrukcyjne”. Rozwiązanie podłokietnika jest wynikiem procesu zbierania opinii od użytkowników i zostało stworzone specjalnie dla nich, wraz z dźwignią sterującą CommandGrip™  i monitorem Intelliview™ III wyposażonym w ekran dotykowy. Jest to pierwszy dostępny na rynku monitor łączący sterowanie ciągnika i przyłączanych narzędzi oraz system automatycznego prowadzenia. Powyższe systemy są inspirowane rozwiązaniami z wielokrotnie nagradzanych maszyn do zbioru plonów New Holland: sieczkarni samobieżnej FR9000 oraz kombajnu CR9090, zaprojektowanych i wyprodukowanych w centrum doskonałości Excellence Centre New Holland w Zedelgem, w Belgii.

 

technikarolnicza.pl

Zmieniony (Środa, 07 Kwiecień 2010 11:24)

 

Nowy Focus T 3

W sierpniu została wprowadzona do produkcji nowa wersja zestawu uprawowo-siewnego FOCUS.

Zestaw oznaczony literą T, nabudowany jest na agregacie biernym talerzowym, wyposażonym w dwa rzędy talerzy roboczych o średnicy 460mm. Talerze zabezpieczone są poprzez amortyzatory gumowe. Do wyboru mamy dwa wały dogniatające: packer lub gumowy, o średnicy 500 mm.

Zestaw przeznaczony jest do uprawy i siewu w technologii tradycyjnej lub uproszczonej na glebach średniozwięzłych i ciężkich. Zalecana minimalna moc ciągników współpracujących to 130-140 KM.

 

 

www.uniagroup.pl

 

 

Zmieniony (Środa, 07 Kwiecień 2010 11:24)

 

Nowy rozrzutnik Polmot War-Fama

Firma POL-MOT Warfama S.A. wprowadziła do produkcji nowy rozrzutnik o ładowności 10 ton.
Jest to konstrukcja bazująca na dotychczasowych sprawdzonych rozwiązaniach. Rozrzutnik przeznaczony jest do roztrząsania obornika, torfu i kompostu. Może być również stosowany do transportu płodów rolnych.
Współpracuje z ciągnikami wyposażonymi w dolny zaczep transportowy typu „hitch” o mocy min. 81 kW (110 KM). Posiada adapter pionowy dwubębnowy. Przenośnik podłogowy napędzany jest za pomocą instalacji hydraulicznej. Układ jezdny typu tandem doskonale sprawdza się podczas manewrowania.Rozrzutnik jest w pełni przystosowany do transportu po drogach publicznych, posiada pneumatyczną instalację hamulcową i instalacją elektryczną.
Technika rolnicza

 

 

Zmieniony (Środa, 07 Kwiecień 2010 11:24)

 

RANKING STRON INTERNETOWYCH,darmowe statystyki,fajne i ciekawe strony